1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku

Zadbaj o siebie i o swój wzrok, bo on jest najważniejszy!

Oddział Okulistyczny 1 WSK w Lublinie Filia w Ełku zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami narządu wzroku. 

Oferujemy wizyty i zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Wśród naszych usług znajdą Państwo m.in. operacje zaćmy i inne zabiegi okulistyczne, iniekcje doszklistkowe w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem (AMD), w retinopatii cukrzycowej, krótkowzroczności i zakrzepach, laseroterapię siatkówki, kapsulotomię laserową, angio-OCT, angiografię fluoresceinową, USG, badanie pola widzenia i wiele innych.

Priorytetem Oddziału są operacje zaćmy. Oferujemy bardzo krótki termin oczekiwania na zabieg. 

Na badanie kwalifikacyjne czeka się jedynie około dwóch tygodni, na operację około dwóch miesięcy.

Dzięki współpracy z największymi firmami rynku medycznego w dziedzinie okulistyki oferujemy naszym Pacjentom dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia w systemie chirurgii jednego dnia. Współpracujemy ze specjalistami z dziedziny okulistyki z USK w Białymstoku.  Oferujemy pełną i profesjonalną opiekę przed, w trakcie i po operacji zaćmy. Zapewniamy również badania kontrolne w poradni okulistycznej. 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu: 
Sekretariat Okulistyczny tel.: 261332851

Zadbaj o siebie i o swój wzrok, bo on jest najważniejszy!

oko z zaćmą

Nowatorska operacja prosto z USA w Szpitalu Wojskowym w Ełku

W dniu 22.08.2023 zespół neurochirurgów 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Ełku we współpracy z pracownikami: Kliniki Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Nowym Jorku w USA (Upstate Medical University), Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego (Nencki Institute of Experimental Biology) I Szpitala Uniwersyteckiego w Białymstoku. Zespół, w którego skład wchodzili wybitni specjaliści m.in. Professor of Neurosurgery Harish Babu, Prof. Dr Hab. n. med. A Hermanowicz, Dr n. biol. Jan Kamiński, Dr n. med. Andrzej Rysz, Dr Zbigniew Matoszko i Dr Jacek Malinowski, przeprowadził przełomowy zabieg operacyjny leczenia padaczki lekoopornej.

              Zabieg leczenia padaczki lekoopornej był już trzecim z kolei dokonanym przy współpracy lekarzy i naukowców z USA oraz Polski. Oddział Neurochirurgii 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Ełku jest jedynym ośrodkiem wykonującym ten zabieg metodą stereotaktyczną w Polsce. Wojskowy Szpital Kliniczny w Ełku ma także doświadczenie w leczeniu tej niezwykle ciężkiej choroby innymi metodami. W ośrodku udało się wyleczyć lekooporną padaczkę już u 29 chorych.

               Dodatkowo wyżej wymieniony zespół trzy dni później (tzn. 25.08.2023) wykonał 3 zabiegi implantacji nowoczesnego systemu głębokiej stymulacji mózgu (DBS) u chorych z dystonią, drżeniem samoistnym i chorobą Parkinsona. Wszechstronność i profesjonalizm ełckich neurochirurgów został doceniony podpisaniem umowy o współpracy pomiędzy Oddziałem Neurochirurgii 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Ełku oraz ośrodkiem w USA dzięki czemu będzie możliwa wymiana pracowników i ich dalszy rozwój na najwyższym poziomie.

                Ełccy neurochirurdzy we współpracy z wyżej wymienionymi ekspertami stanowią trzon Nowoczesnego Centrum Leczenia Guzów Mózgu. Kluczowym punktem projektu i co najważniejsze będącym już w realizacji, jest instalacja ultranowoczesnego 3-Teslowego Rezonansu Magnetycznego w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Ełku. Będzie ono służyć pacjentom  Centrum Leczenia Guzów Mózgu w Ełku.

Święto Wojska Polskiego

W dniu 15.08.2023 r. z okazji Święta Wojska Polskiego przedstawiciele
1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku brali udział w pikniku wojskowym pn. Silna Biało-Czerwona w m. Stare Juchy mający na celu promowanie służby wojskowej. Podczas eventu ratownicy medyczni prowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywane były podstawowe badania ciśnienia i stężenia glukozy we krwi.

Profilaktyka 40 PLUS

Zapraszamy na badania profilaktyczne

Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Bez górnej granicy wieku.
Celem programu jest zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania, wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.

Wczesne wykrycie schorzeń to większa szansa na skuteczne leczenie. Warto z niej skorzystać!

Pamiętaj, dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę na wczesnym etapie.

Z programu mogą ponownie skorzystać osoby, jeżeli od poprzednich badań minął rok.

Przyjdź, zbadaj się. Wybierz zdrowie

Szczepienia przeciw Meningokokom

Zakażenia meningokokowe są wywoływane przez bakterie – dwoinki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zwane również meningokokami (Neisseria meningitidis).

Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową podczas  kontaktu z osobą chorą lub bezobjawowym nosicielem. Na zakażenie meningokokami narażeni są wszyscy, niezależnie od płci czy wieku. Jednak najczęściej chorują dzieci do 1 roku życia. Wiele przypadków choroby występuje też u dzieci w wieku do 5 lat oraz  nastolatków  i młodych dorosłych w wieku 16- 21 lat. Zakażenie meningokokami równie często dotyka osoby starsze.

Meningokoki kolonizują jamę nosowo-gardłową zdrowych osób (tzw. nosicieli), nie powodując żadnych dolegliwości ani objawów. Najbardziej niebezpieczna jest inwazyjna choroba meningokokowa, która obejmuje zapalenie opon  mózgowo-rdzeniowych lub sepsę (posocznicę). Rozwija się bardzo szybko, jest obarczona wysoką śmiertelnością i trwałymi powikłaniami. Należy do najgroźniejszych chorób zakaźnych człowieka.

Możesz się zaszczepić przeciwko Meningokokom u lekarza rodzinnego.

Od 26 czerwca w POZ w Ełku i Starych Juchach będą wykonywane szczepienia dla dzieci i dorosłych. Bezpłatnie .  
ZAPRASZAMY

Skip to content